امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حجاب شیک
تناقض شیکی و حجاب
حجاب اگر به انگیزه عفت و عصمت است در یک کلام بمعنای جلب نظر نکردن به عمد است بواسطه
لباس،رفتار یا گفتار و روشھای زیستن . امروزه بسیاری معتقدند و حتّی در رسانه ھای ملی ما تبلیغ

می کنند که شیک بودن ھیچ تناقضی با حجاب ندارد. پس بھتر است شیک بودن را تعریف کنیم .
شیک بودن بمعنای جالب و جذاب و تحریک کننده بودن مسلماً ھر چه باشد در تضاد با امر حجاب و

عفّت است . حال اگر بواسطه چادر و نقاب ھم درجائی جلب نظر شود این ھمان حجاب ضد حجاب
است و یک نفاق آشکاراست و شبھه ای از مذھب ضد مذھب می باشد . بنابراین اگر منظور از حجاب

ھمانا جلب نظر نکردن نامحرمان باشد ھیچ قانونی قادر به محجبه نمودن و باعفت ساختن فرد یا
جامعه ای نیست . پس بھتر است که معنا و فرھنگ و انگیزه ھای حجاب و عفّت را توسعه و تعمیق

دھیم و اینقدر کلیشه ای و فرمالیستی عمل نکنیم . زیرا در یک جامعه مذھبی ھیچ زنی خطرناکتر از
زن فاسد محجّبه نیست زیرا ھم فتنه اش وسیعتر و نامرئی تر است و ھم دین خدا را بد نام میکند و

ھم نفاق را اشاعه می دھد . حجاب شیک بدتر از بی حجابی است . زن با حجاب زنی است که از
جلو مرد ھرزه ای عبور کند بی آنکه نظرش را بسوی خود بکشد چه با چادر و چه بی چادر .

آنکه بواسطه حجابش جلب نظر نامحرمان می کند بسیار مخربتر است تا آنکه صرفاً بواسطه
اندامھایش دلربائی می کند زیرا بواسطه حجاب ، نگاه افراد نامحرم و ھرزه به اعماق نفس و روان زن

نفوذ می کند و در آنجا منزل می گزیند و نفس زن را تسخیر می کند و او را روسپی صفت می نماید .
درحالیکه نگاه صرف به اندام بسیار سطحی تر و پاک شونده تر است . حال بھتر می توانیم علّت

مفاسد اخلاقی و روسپی گری پنھان را در جامعه خودمان درک کنیم ولذا علاجش نمائیم بواسطه آیه

لا اکراه فی الدین .

کتاب " شریعت " استاد علی اکبر خانجانی (از مجموعه دایره المعارف عرفانی)
پاسخ
تشکر شده توسط:
بستگی داره شیک بودن به چه معنایی باشه؟مسلما پوشیدن مانتو شلوار و روسری مرتب و تمیز و اتو کشیده زیر یک چادر تمیز و صاف و مرتب هیچ اشکالی نداره تعریف خود من از شیک بودن همینه من از بعضی از خانومای چادری که چادرشون خاکی و کثیفه اصلا خوشم نمیاد احساس میکنم ارزشی برای چادرشون قائل نیستن و نگاه دیگران رو نسبت به چادریا منفی میکنن ولی اگه ارایش و یا رفتارهای خیلی ازاد با نامحرم و.... شیک معنا میشه معلومه که 100 درصد غلطه و به نظرم گناه چنین ادمی از ادمی که بدحجابه و همین رفتارارو داره بیشتره چون اینطوری داره به چهره دین ضربه میزنه.
پاسخ
تشکر شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان